Iubeste un barbat cu burta

Iubeste un barbat cu burta, pentru ca in bratele lui vei avea sentimentul ca esti mica si fragila, chiar daca nu esti asa de fapt ( dar orice femeie isi doreste sa se simta asa cel putin la un moment dat), in realitate ai o suta de kile si  cand alergi de la masina de spalat rufe din baie pana la cratita care fierbe in bucatarie pe aragaz, lustra vecinilor de la etajul inferior se clatina a cutremur.

Un barbat cu par perfect, cu abdomen lucrat si buze sensuale si le poarta ca pe un trofeu si in fiecare miscare se vede asta. Iubeste un barbat cu burta, pentru ca el crede ca nu arata misto si ii sta tare bine sa nu stie, desi de fapt el este misto.

loading...

Iubeste un barbat cu burta pentru ca se va schimba mai putin cand il vei transforma intr-un sot, cand berea, sedentarismul, mesele imbelsugate si confortul unei familii isi vor pune amprenta asupra corpului sau. Va fi pufos de felul lui, va plesni de bunastare, se va misca poate usor greoi, asemeni unui urs care iese din barlog si va fi asa dintotdeauna, te vei vedea din prima clipa imbatranind alturi de el si nu te vei intreba peste ceva timp: unde e barbatul de care m-am indragostit?

Fanteziile lui nu se vor axa pe scobiturile anorexicei vecine de palier ci pe aromele senzuale ale ciorbitei de burta de acasa.

Iubeste un barbat cu burta si corvoada unora dintre sarcinile gospodaresti ti-ar putea fi sesizabil usurata. Ai putea, de exemplu, scapa de calcatul tricourilor, pe motiv ca se intind oricum pe rotunjimile corpului sau. Iar de la tricouri la alte articole de imbracaminte nu mai e decat un pas, odata ce precedentul a fost creat.

Iubeste un barbat cu burta pentru ca va fi aproape intotdeauna sufletul petrecerii, are mereu glumele la el, sarm si verva si, chiar daca va semana, pe ringul de dans, mai curand ursului Baloo decat masculului principal din Dirty Dancing, fii sigura ca va veti distra copios.

Iubeste un barbat cu burta si imagineaza-ti, ca si mine, zeci de motive, majoritatatea profund subiective, pentru care el merita sa fie iubit.

 

loading...

Comments

comments

50 thoughts on “Iubeste un barbat cu burta

  1. Bau
    24/04/2016 at 21:32

    Oamenii grasi zis asa mai pe sleau nu-si respecta corpul… in loc sa faca 1 ora de miscare pe zi stau in fata televizorului si beau bere…merita sa se uite lumea la ei cu dispret…

    1. Tavi
      24/04/2016 at 23:06

      Depinde de mai multi factori burta asta..

    2. Andu
      25/04/2016 at 10:00

      Sa se uite cu dispret?/ cine esti tu sa ii judeci?? Noi trebuie sa ne uitam cu dispret la cri ca tine, care stiu doar sa arate cu degetul, dar nu se vad pe ei!

    3. eu
      25/04/2016 at 17:32

      Esti rau… Nu o sa iti spun aici motivele, doar iti doresc si tie sa ajungi in faza in care cu toata ora zilnica de miscare si sa constati de la luna la luna ca ai mai pus cate un kilogram pe tn. MULTA bafta!!!

      1. Cornel
        19/05/2016 at 12:12

        Nu e doar rau.E si prost in acelasi timp.

      2. Daniel
        29/05/2016 at 20:14

        Iar tu esti bun/a si pe desupra si inteligent/a, mai “EU”?
        Ia fugi tu in Africa si explica-le sarmanilor de acolo care nu au ce manca..faptul ca se pot ingrasa si fara mancare!
        In afara de cazul in care ai o boala si atunci iti doresc sanatate, imi pare rau, in restul cazurilor manacati mai mult decat consumati, este matematica simpla, lasati scuzele! Nu manca decat o masa / zi dimineata, sa vedem daca mai constatati ingrasarea! Corpul pune din ceva..nu din cat vorbiti, ca de gandit..

        1. Alexandra
          30/05/2016 at 20:23

          Tind sa iti spun ca eu mananc o singura masa pe zi , si costat ca acumulez kg fara sa mananc dulciuri sau sa beau sucuri , iar masa aceea nu este fast-food, este mancare gatita in casa. Oamenii se pot ingrasa si pe fond nervos sau mai bine zis stres si cu toata miscarea daca ai un metabolism mai incet nu vei slabi. Am inceput cu speranta acum 3 luni sa alerg in fiecare seara. In arafa de faptul ca ma simt mai bine, pe cantar nu se observa nicio diferenta.

          1. Asa da
            02/06/2016 at 14:59

            Pentru ca ai ars grasime si ai transformato in muschi..iar muschii sunt mai grei decat grasimea…din cauza aia nu se vede la cantar..

    4. Izabella
      06/05/2016 at 13:49

      Nu tie rusine sa judeci asa? Sunt si cei care chiar nu au timp de miscare din cauza serviciului sau a starii de sanatate! Iti doresc sa nu ajungi sa ai probleme cu greutatea din cauzele acestea, dar sti cum e de ce vrei sa scapi de aia dai!

      1. Daniel
        29/05/2016 at 20:09

        Plini de scuze sunteti ca si de indolenta.
        Nu ai timp pt ca vrei prea mult lux, vrei un telf nu ca sa vb ci sa fie mai modern si scump, nu o masina sa te duca unde ai nevoie ci una de fite eventual “gip”, ca femeile..ca vreti shopping, lux in toate, in loc sa munciti pt un trai modest, dar sa aveti timp sa va bucurati si de viata, fam, si de sanatate facand sport!
        Sa mai spun si ca romanii au devenit as aparveniti ca prefera in masina 2 ore decat 1 cu metroul..ca le pute, ca sunt inghesuiti, etc? Neamuri de nimic, parvenite, lenese dar cu pretentii doar de la altii, asta sunt multi si cei mai multi dintre grasi. Indolenti, nesimtiti, de aici excluzand doar pe cei cu reale probleme de sanatate saracii de ei, pt ca ar vrea sa faca miscare sa arate bine, dar nu pot, fata de restul 90%!
        Asa ca rusine sa-ti fie tie si celorlalti care sar in sus, rusine de cum aratati si ca aveti nesimtirea in continuare sa veniti cu scuze, minciuni si faceti pe altii nesimtiti pt nesimtirea celor carre ajung ca porcii..iar pe cei cu probleme nu-i mai bagati aici sarmanii, nu va mai ascundeti nesimtirea dupa niste oameni bolnavi cu adevarat!

        1. Elena
          30/05/2016 at 20:30

          Daniel, chiar imi pare rau pentru tine si pentru mentalitatea ta. Sincer, ii cam bagi pe toti in aceeasi oala. Daca ai avea un serviciu la care ai munci ceva si probabil n-ai sta sa te fofilezi ai sti cat muncesc unii oameni pentru a-si duce traiul de pe o zi pe alta ca sa le aduca copiilor si familiei ceva bun de pus pe masa si nu un telefon de fite sau sa aiba 3 masini. Ai sti ca acesti oameni sunt munciti ca pe niste sclavi cu ore peste program neplatite si ca nu au timp sa se bucure de viata familie si cei dragi. In fond, cine nu si-ar dori asta? Cine nu si-ar dori in loc sa stea cu ochii intr-un calculator si sa redacteze acte sa stea sa de joace cu copilul? Sa il vada cum creste, cum rade, cum se bucura , in loc sa il vada numai seara 1 ora inainte ca acesta sa adoarma?

        2. Marius
          31/05/2016 at 13:59

          mama cat esti de prost daniele

        3. Asdf
          01/06/2016 at 17:38

          Esti un ratat. Fiecare are dreptul sa arate cum vrea ma pis pe tine si pe ce crezi tu ca e normal, nu ai dreptul sa judeci. Daca iti convine bine, daca nu tot bine nu esti cu nimic mai presus daca ai corp facut decat unul care nu trage de fiare sau daca ai greutate mai mica. Asa ca pastreazati opinia de cacat pentru tine ca sa nu te mai faci de rusine. Bafta.

        4. Maryan
          01/06/2016 at 22:49

          Bai Daniele tu crezi ca toți vor sa aibe burta ???? Ați spun din propria experiență ca nu e aaa cum zici tu , eu unu muncesc si cate 13-14 ore pe zi cu o pauza de o ora , si sunt tot cu burta , crezi ca e normal ca un om ca mine sa fie cu burta ??? Eu de când ma stiu aveam burtica ,nu am avut pătrățele doar un singur patrat care pe mine nu ma deranjează , de ce zic alții nu ai bag in seama (burta nu e mare ca sa o car in roaba )

        5. Lavinia
          01/06/2016 at 23:31

          Mai bine nici ca se putea puncta! Ultralike

        6. babacu
          03/06/2016 at 20:22

          Bă ști ceva? Eu unul am făcut sport mai mult decât ai văzut tu la televizor si de performanță nu așa de placere. De ceva timp m-am lăsat și mi-a aparut burtică. Nu mai vreau să mai fac sport, mi-a ajuns. Lasă-ma pe mine așa cu burtică, ca sunt mult mai fericit trăindu-mi viața cum îmi place decât să mai suport constrângerile sportului.

    5. Lucian
      19/05/2016 at 20:09

      Cata dreptate ai! Chiar asta fac in fiecare seara, ma uit la diverse chestii si beau bere. Si-am o burtica mult mai faina decat patratelele tale. Si stii de ce? Pentru ca burta mea e naturala, nu-i lucrata gretos de atent cum sunt patratelele tale. Cred ca tu esti ala care-si bate joc de corpul lui. Plus ca noi, astia care nu ne respectam corpul, n-o sa ne luam niciodata la bataie, a cui burta e mai impunatoare. Doar ne bucuram de ea si-atat. So… hai la o bere si calmeaza-te!

      1. alin
        29/05/2016 at 20:19

        Se poate umple si cu desuri..daca sunt gustoase si tot nu-ti pasa cum arati pt ca nu esti prea evoluat sa ai pretentii de la tine cum arati, si nici educat sa stii ca grasii au mari sanse de problele de sanatate, de la inima, articulatii, ficat, pana la a face mai usor diabet si alte dereglari. Daca acum te bucuri (numai tu stii de ce, ca este gretoasa!), vezi mai incolo cand vei plange de sanatate si ca ai fost indolent in loc sa te educi!

        1. maryan
          01/06/2016 at 22:52

          Ce treaba are burta sau burtica cu educația chiar nu înțeleg

    6. Alex
      29/05/2016 at 18:02

      Esti atat de destept , sunt curios cine te-a invatat sa respiri…

      1. Florinescu
        29/05/2016 at 20:10

        Cine nu te-a invatat pe tine sa gandesti, si nici sa recunosti adevarul, Alex!
        Te simti, esti genul ala indolent suncos?

        1. R
          30/05/2016 at 18:21

          Cu ce o sa mai iubiți femeile când n-o s-o mai vedeți de burta?

    7. Cri
      30/05/2016 at 16:10

      Cu dispret se uita la mata aia curva

    8. bauestiprost
      30/05/2016 at 18:00

      Esti un dobitoc/dobitoaca

    9. Gigel
      30/05/2016 at 20:38

      Sa mori tu!!!!!

    10. PIEDONE
      31/05/2016 at 08:31

      daca mai sunt si oameni care au afectiuni medicale si se ingrasa fiindca nu pot face sport ca tine gigoloiule?

      1. Un om
        31/05/2016 at 09:52

        Acești oameni sunt scutiți de acest lucru. Dacă suferi de o boală care nu îți permite să faci mișcare sau care te afectează direct la nivel corporal și te face să asimilezi grăsime este ceva de înțeles. Dar când tu ai putea să faci mișcare, sau să mănânci mai sănătos și echilibrat dar alegi în schimb o viață sedentară și poate și nesănătoasă d.p.d.v. alimentar atunci nu ai nici o scuză! Supraponderalitatea sau obezitatea nu sunt chestii normale și mai ales nu sunt sănătoase. Nu mai promovați asemenea proștii. În natură, în mediul lor natural, ai văzut vreodată animale cu burtă, sau cu vreun pic de șunculiță, în afară de cele a căror specie este de așa natură?

    11. Răzvan
      31/05/2016 at 12:43

      Eu am 1,79 .. 95kg si mănânc doua mase pe zi .. dar aceea nu e dimineata. Din cauza programului încărcat la facultate si de tot rahatul .. nu pot mânca dimineata cand ma trezesc .. masa de dimineata pentru mine, înseamnă la ora 15-16:00 .. si cum de fiecare dată adorm pe la ora 2:00 🙂 a doua este in jur de ora 22-23:00 .. nu mănânc mai mult decat un om normal .. doar că eu şi apa daca as bea toata ziua, as asimila 🙂 Ce vina am eu că nu pot avea mese regulate din cauza programului din facultate? Am momente (o data la o lună, două) când fac şi excese .. Am făcut sport de performanță (3ani fotbal, 1an kick-boxing şi 5 ani rugby) .. iar acum, timpul nu prea imi permite sa mai fac sport. De ce trebuie să cataloghezi o carte după copertă?

    12. marius
      31/05/2016 at 19:38

      Cum se uita mata la tine? Eu nu sunt slabut deloc 100 kg mai exact fug de la 5 am pana la 18 pm ridicand aproximativ 3 tone si crezi ca nu fac miscare ? Asta 6 din 7 zile asta e felul fiecarui organism

    13. Slbz
      31/05/2016 at 19:58

      Sa ne pupi sub buric, pe noi, iubitorii de bere.

    14. geta
      01/06/2016 at 07:01

      Gigel:”Mami,de ce sări pe tati?””Ca sa-i desumflu burta!””Te chinui de pomană,in fiecare dimineață vine vecina de la trei,se așază în genunchi și i-o umfla la loc!!”. Acuma,eu nu știu ce să zic..Ori nevasta nu sare bine,ori vecina suflă mai tare,de există burtosi!:)))

    15. Tudor
      01/06/2016 at 08:52

      Draga Bau sunt oameni care au probleme de sanatate si deaceea sunt grasi sau daca singuru tau farmec de a atrage o femeie este printr-un corp bine lucrat atunci ti-ai ratat cariera ,pe langa asta te asigur ca nu oamenii plini de patratele sau muschi sunt cu adevarat puternici.I-ar daca asa gandesti atunci draga prientene intri cu succes in categoria papusilor masculine.

    16. Teo
      02/06/2016 at 03:44

      Poate unii nu avem voie sa facem efort si nici nu consuman alcool si suntem grasi, de ce trebuie sa fiu dispretuit?

    17. Pispebau
      02/06/2016 at 05:11

      Sper sa te îngrași, țaran prost

    18. Laryson
      02/06/2016 at 17:26

      Esti varza,am colegi de munca,care stau 11 ore in picioare si alearga mai mult ca cei ce fac sala ,ridica greutati,etc…totul tine de stres,alimentatie si odihna+ gena….oamenii slabi inseamna ca alearga mai mult??? Ia mai rumega inainte de a critica!

    19. prt
      03/06/2016 at 01:32

      cuscre…….oamenii cu burta is cei mai smechei:D:D

  2. Claudia
    25/04/2016 at 21:35

    Dar sa nu stai dedesubt

  3. Max
    17/05/2016 at 21:57

    Lenesi!!

  4. 30/05/2016 at 03:23

    Nu respect corpul,zau asa. Il ador!!I’ll iubesc!! Sotul meu il iubeste. Eu am burta si el nu!!am un job de ma tine si’n miscare si’n mancare (bucatar). Dar nu ma dau pe o scandura nici sa ma bati. Asa ca du’te la miscare ca eu am bagat ceva carne cu legume la cuptor,genial sa stii. Ca “pute ” in toata scara. Si daca iti vine sa crezi,si asa grasana de fel,intorc capete. . In loc sa ne Tii grija noua si burtii noastre,mai bine ai calcula caloriile dupa paharul de iaurt cu eticheta “low fat” si ne-ai lasa pe noi are nerespectuosi cum suntem . Macar suntem fericiti. Frustratule!!!

    1. Julien
      01/06/2016 at 09:55

      Serios? Atat de mult te duce capul incat sa spui ca cineva poate sa fie frustrat de faptul ca tu ai burta??? Alooo.. incearca sa gandesti mai mult si sa mananci mai putin. Se pare ca s.a adunat un strat de grasime si pe creier.

  5. Danny
    30/05/2016 at 15:00

    Cel mai stupid si fara sens articol pe care l-am citit de multa vreme incoace. E totusi o realizare sa debitezi asa mult. Felicitari autorului!

  6. Cat
    30/05/2016 at 20:14

    1. poza nu este atrăgătoare deloc…
    2. A fi gras nu este sănătos în primul rand și în al doilea rand putem vorbi despre estetică
    3. nu cred și refuz sa cred ca o femeie ar sta cu un bărbat care nu își respecta corpul și nici partenera doar pt ca “anorexica” nu se va uita la bărbatul cu burta și de fapt nicio femeie frumoasa care trăiește frumos și într un corp sănătos nu se va simți atrasa de un maldăr de grăsime indolent și ignorant.
    4. și eu m am îngrășat 37 de kg din cauza unui tratament medicamentos și am început sa slăbesc imediat cum am încheiat tratamentul….de la 90 am ajuns iar la 53..so… cand aud de boli care te condamna la a fi ucis de propriul corp ma dezgusta….am prietene care au probleme serioase cu glandele și atâta disciplina și au impus întrucât atât tratamentul cat și organismul sa funcționeze cel mai bine si nu s au îngrășat aproape deloc sau pana în 4 kg ceea ce este normal în aceasta situație.
    5. ma întristează sa vad atâtea comentarii în contradictoriu și cum se nasc conflicte din nimic…pe bune…din nimic…doar pt ca un om condamnat de societate din cauza greutății a scris un post despre faptul ca și bărbații plinuți, grași sau supraponderali sunt iubibili :))) și credeți-mă, nu veți ajunge la un consens pt ca sunt grași vs slabi care schimba replici.
    Eu personal am fost și grasa și slaba și din toată inima va spun ca a avea greutatea optima înălțimii și a tipului de corp (cerebral, muscular etc) este minunat 🙂

  7. 31/05/2016 at 08:28

    Ne indemni sa iubim purcelusii ?

  8. 31/05/2016 at 18:41

    Hei..aici se vorbeste despre barbatii cu burta,nu de femei.si chiar daca sunt grasi nu trebuiesc judecati.unii au probleme de sanatate si se pot ingrasa si daca mananca o banana.mai sunt si genul de grasi care nu.i mai satura dumnezeu.in fine!
    Multumesc!

  9. Mihai S.
    31/05/2016 at 23:49

    Inainte sa judecati o sa va dau niste statistici tinute “sub masa” unde lucrez eu:
    – grasutii sunt mai atenti cu femeile;
    – un om care este sanatos tun si in majoritatea cazurilor arata si bine ca rezultat al starii sale generale este mai neglijent in tot ceea ce face: lucrul cu unelte, CONDUSUL UNUI AUTOMOBIL, joaca cu copilul, atentie la proiecte de munca etc. Persoanele cu probleme de estetica, sanatate etc stiu constant in subconstient ca pleaca cu un dezavantaj si compenseaza natural prin grija, atentie sporita, masuri de protectie etc;
    – soferii care vad doar cu un ochi au zdrobitor mai putine accidente decat cei care vad cu ambii si nu beau la volan;
    – grasutu’ ESTE mai fun pentru ca a stat mai des “de vorba” cu propriile sentimente, isi apreciaza situatia la justa valoare, a realizat la un moment dat in viata 9in scoala sau la munca) ca “frumuseii” primesc “bilete gratuite” si ei sunt cam singurii care fac treaba.

    Sunt eu oare un grasut? cam da, am vreo 10kg peste ce spune asigurarea privata de sanatate/viata ca este recomandat pentru varsta/inaltimea mea…

    Dar eu am asigurare de viata. Pentru ca mi-o permit. Pentru ca ma duce capul. Pentru ca nu arat ca-n reviste.

    Pentru ca nu ma oftic daca mor si ai mei isi iau ceva de pe urma mea. Pentru ca-s un om bun. Pentru c-am trecut prin multe. Pentru ca-s grasut.

  10. dani
    01/06/2016 at 11:31

    sunt barbat , am putina burta si ma doare fix sub ea de parerea celorlalti :)) cine ma accepta ca om , gandire , mentalitate , etc , ma accepta cu tot cu burta , cine nu , esti fix problema lor… ii destul de urat sa pui aspectul fizic al cuiva inaintea mintii pe care o are 😉 vorba aia “nu judeca o carte dupa coperta “

  11. Victor
    01/06/2016 at 13:45

    Iubeşte un bărbat cu burtă şi dupa varsta de 45-50 ani , vei păşi , alături de el , pragul cabinetului medical . Diabet , tensiune arterială , colesterol ridicat şi multe altele! Sau dacă ai ghinion , bărbatul cu burtică face un accident vascular cerebral si rămâne paralizat , având apoi destul timp să reflecteze la timpul petrecut în sala de mese sau , daca avea sau nu timp de sport ! Vorbesc din experienţa familiei mele şi a mea personală , lupta cu burta incepe in bucătărie şi continuă in parc sau pe strada sau în sala de sport pt cei ce-şi permit !!! Succes tuturor !!!

  12. Shadow
    01/06/2016 at 16:45

    Se întâlnesc pe strada un grăsuț și o fosta colega de liceu. Ea văzându-l cu burtica îl întreabă: ți-o mai vezi?! La care grăsuțul ii răspunde: nu dar dacă o vezi tu dă-i un pupic din partea mea!!
    E un banc, tratați-l ca atare!!!

  13. 02/06/2016 at 15:06

    Conteaza cumva daca ai sau nu burta? Eu nu cred dar ceea ce cred eu ca intradevar contează este daca ai sau nu inima si creer!

  14. asada
    02/06/2016 at 18:03

    Problema nu e articolul cat e faptul ca toti burtosii care isi dau check in la mec de la mine de pe fb dau share la asa ceva. Si aia au in jur de 20 de ani. Niste umflati jegosi