Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine

Va rog sa ma ajutati, stiu ca suna penibil dar nu stiu ce sa fac. De 4 ani am o relatie cu cineva, de un an suntem casatoriti.

 

loading...

fem5-1

Precizez ca suntem foarte tineri, amandoi avem 28 de ani. Nici la inceput viata noastra intima nu a fost senzationala, dar o data pe sapt se intampla.

Intre timp mi-a reprosat mereu ca nu sunt ‘perversa’, ca nu stiu sa fac nimic, de multe ori il vad cum se uita la mine dezgustat, de parca as fi un monstru…

Imi reproseaza mereu tot felul de lucruri cum ar fi ca nu am corpul suficient de lucrat la sala, ca sunt grasuta (am 1.70 si 85 de kg), ca am cosuri (imi mai apare cate unul, dar nu am niciodata fata plina de cosuri, doar ca nu am un ten perfect), ca am vergeturi, celulita, ca mi s-au ingalbenit dintii (am dantura chiar frumoasa, caninii nu sunt la fel de albi ca restul dintilor), etc.

Nu sunt o femeie urata, ba dimpotriva… Acum nu mai am deloc incredere in mine, ma simt grasa orice as face desi toata viata mea am fost o fata slaba, ma simt urata… Nu a mai facut dragoste cu mine de 2 luni si ceva.. Am incercat sa imi iau lenjerii mai “picante”, am incercat sa vorbesc despre asta, imi spune ca e suparat cu banii, precizez ca nu are serviciu, are o afacere care nu il streseaza deloc.

Ma simt foarte prost, nu stiu ce sa fac, mai ales ca stiu ca inainte sa fie cu mine, cu fostele lui iubite era destul de activ… E clar ca nu il atrag eu… De inselat nu cred ca ma inseala, ma uit in telefonul lui si nu am observat niciodata nimic dubios. Nu stiu ce sa fac? Stiu ca multi dintre voi ma veti lua la misto, si as ruga doar persoanele mature sa isi dea cu parerea.

loading...

Comments

comments

28 thoughts on “Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine

  1. Cosminned
    24/04/2016 at 14:21

    Precizez ca daca sotul tau nu vrea sa mai faca dragoste cu tine , poti incerca sa faci tu cu altii sau exista si alta varianta , vibratorul . Mult noroc!!

    1. Matt
      01/05/2016 at 09:09

      Draga meaSolutia cea mai plauzibilă este amantul.

    2. ivanov constantin
      01/05/2016 at 15:13

      barbati nu sunt sunt precum gandacii oor unul mai apar trei
      fara discutie cauta pana cid vei simpti ca esti implinita

  2. Bianca
    24/04/2016 at 15:50

    Vezi ce fel de femei îi plac, și încearcă să fcai unele mici schimbări în garderobă, investește puțin în imaginea ta, ai mai multă grijă de tine, dacă el nu te vrea, alții te vor iubi… Doar trebuie să ai încredere în tine, să ai mai multă grijă de tine și să faci ce te face fericită pe lângă puține sacrificii pentru a arăta bine.
    Mergi la sală, îngrijește-ți tenul, pielea, unghiile, părul, alege-ți cu atenție hainele pentru corpul tău și tunsoarea.
    Fii tu fericită și iubește-te, ca să te iubească și restul. Dacă nu există nicio schimbare din partea lui, nu îți mai pierde timpul alături de el.
    Succes!

  3. 24/04/2016 at 18:30

    Gaseste-ti un amant ! Vei avea placere si adrenalina , cu ocazia asta nu vei mai fi atat de stresata si nervoasa ! Arati destul de bine , nu cred ca va fi o prb in ati gasi p cineva ! 😉 multa bafta !

  4. Alina
    26/04/2016 at 09:44

    Trăiește-ti viata ! Nu încerca sa fac schimbări pentru un om care fuge de tine! Daca vrei sa schimbi ceva , fa-o pentru tine. Nu încerca sa copiezi femeile din viata lui de dinainte de tine, fii tu însăți , daca nu te accepta asa cum esti , nu il accepta nici tu pe el. Sunt convinsa ca si el are multe defecte, ai putea sa ii amintești ca nimeni nu este perfect , nici măcar el. Fii fericita , trăiește-ti viata, ai grija de tine , poate va realiza ce pierde. Nu iti crea un tel in viata din a-l mulțumi pe el, oricum nu va aprecia. Esti o femeie frumoasa, si inainte de orice , esti om . Nimeni nu merita sa fie tratat astfel pt câteva kg in plus , pt niște coșuri , sau alte defecte ale corpului . Bineînțeles , atâta timp ca nu exagerezi nici tu . Pentru ca daca esti in faza in care nu ai grija de tine deloc ,atunci tu ai o problema , sa fim serioși , nici un bărbat nu vrea o femeie neîngrijită lângă el. Si invers , nici femeile nu prefera un burtos , păros , nebărbierit , nearanjat -in locul unuia care se îngrijește si este atent la aceste mici detalii ! Sper ca ceea ce am scris te va ajuta , deși e putin , pt ca subiectul poate fi privit si discutat din mai multe puncte de vedere, dar esența este aici ! Fi un om frumos , corp si suflet, tu esti cel mai important om pt tine , iubește , dar nu mai mult decât pe tine , probabil viata va fi mai frumoasa asa ! Pupici !

  5. Marius
    26/04/2016 at 16:54

    Este simplu , paraseste-l! Sigur se va gasi cineva sa te placa asa cum esti!

  6. Costin
    26/04/2016 at 21:25

    sotul tau mai mult ca sigur are pe altcineva , degeaba ii controlezi tu telefonul , e bandit , sterge tot si posibil numarul celeilalte il are trecut cu nume de barbat !! e imposibil sa stai cu femeia ta in casa si sa nu faci amor cu ea de 2 luni …. ori sia dat seama ca e homoxemual …si de asta nu te mai atinge deloc , ori , cu siguranta are alta de care e foarte indragostit !!

  7. adrian
    27/04/2016 at 06:48

    Mai fatuco dar nu ai cum sa fi atrăgătoare la dimensiunile pe care le ai…..Va trebui să treci la o cură de slăbire zdravănă si după aceea te va căuta el pe tine…..si vei fi foarte probabill la amant….Scuze ca am fost atât de direct …dar cam așa stau lucrurile…din punctul meu de vedere….

    1. Andreea
      30/05/2016 at 15:30

      Draga….orice femei este frumoasa si atrăgătoare in felul ei….indiferent ca are 40 , 50 , 70 sau 90 de kg…. Pt ca fiecare persoana este frumoasa in felul ei….dar asa suntem noi romaniiii sa catalogam si sa punem etichete fara sa cunoaștem…..vai de capul vostru ca sunteți niște persoane care nu stiu sa aprecieze sufletul ….nu inteleg de ce comntati daca va plac femeile 90 60 90 …..va dați cu părerea asa ca sa nu adormiți …

  8. 27/04/2016 at 12:46

    IMI PARE RAU DAR ADRIAN ARE DREPTATE !!! SUCCES LA DIETA !!

  9. tiberiu
    30/04/2016 at 19:24

    nu nu nu nu arati deloc urat esti chiar asa cum miam dorit imi place cum arati

  10. 30/04/2016 at 19:57

    eu zic sa caut fericirea si iubyrea la alt barbat care te vrea cu adevarat si vrea si un copil cu tine
    eu as fi disponibil

  11. gabriel
    30/04/2016 at 23:49

    lasa fata ca mie imi placi.daca doresti lasa mi un mesaj cu un nr de tf

  12. eugen
    01/05/2016 at 02:02

    mmmm…nu schimba nimic….nu sunt un Zorro dar sigur arat si sunt mai bun decat respectivul….si te plac cu toate ca nu cred ca va exista ocazia sa te intalnesc sa-ti zic in fata…nu ca nu mi-as dori asta…!

  13. gaby
    01/05/2016 at 06:01

    cauta amant cel mai bine:))

  14. Alina
    01/05/2016 at 09:45

    La ce vorbe iti spune, la cat de isensibil este nici nu merita sa mai faci vreun efort pt el…Nu te merita!!!!!!!!!!Esti inca tanara…baga divort si lasa animalul sa traisca singur cu frustrarile lui.Ai dreptul sa fi iubita nu batjocorita de un dobitoc…Bun nu esti perfecta dar el este?Cand te mai jigneste intorce-i vorba..nu cred ca el are un corp fara cusur..nu mai inghite mitocania lui…cand te-a luat de nevasta acum un an ,nu cred ca aratai alfel,erai aceeasi femeie…Nu l-a obligat nimeni sa se insoare.Din experienta mea de viata , nu pot sa zic ca am prea multa la 30 de ani dar stiu ca atunci cand unul din parteneri nu mai vrea intimitate si se poarta urat cel mai adesea are pe altcineva…Si eu trec tot prin ceva asemanator…sunt chiar draguta, am admiratori,sunt independenta financiar si cu toate astea acum o saptamana sotul mi-a spus ca sunt cretina,proasta si ca ii sunt cu mult inferioara…nici cu dragostea nu stam prea bine desi sunt fara prejudecati…de cateva zile imi caut o garsoniera cu chirie….locul meu nu este langa un om care ma subapreciaza….

  15. Mihaita
    01/05/2016 at 09:56

    fii draguta cu el cand ajunge acasa 😀

  16. Caltabosh
    01/05/2016 at 12:00

    BAAAA asta e MULTA si se vrea iubita.FATA draga,arati ca un butoi….baga saLa daca vrei buleala.

  17. .tiberiu
    01/05/2016 at 13:33

    sa sti ca esti frumoasa asa cum esti pentru mine eu nu am femeie si as vrea sa am una dar iai vad pe altii care au si nu stiu sa le pretuiasca imi placi mult

  18. gheucag
    01/05/2016 at 14:48

    Fata draga cauta un amant dotat si fai un oral si dupa aceia urmeaza si cel normal bon curaj

  19. wi
    01/05/2016 at 20:20

    suna ma pe mine si vin si va fac pe amandoi de comanda o sa fiti multumiti el poate e o ea si tu nu stii

  20. Alexandru
    01/05/2016 at 21:55

    te rezolv,daca ai nevoie

  21. tiberiu
    02/05/2016 at 11:47

    daca vrei iti dau numarul meu de mobil dar dami o adresa de imail ca sa pot lua legatura cu tine nu pot sa te mai vad asa suferind intruna si eu sun la fel ca si tine cat pe cineva care sa ma iubeasca mult

  22. spirea
    05/05/2016 at 18:14

    Draga doamna! despre o casatorie reusita: in primul rand trebuie credinta in dumnezeu,,,trebuie sa te unesti cu ceel care face voia Domnului,,,si impreuna voia Domnului sa strabateti drumul vietii,,,cu credinta ,dragoste si incredere unul in celalalt…Atata timp cat unul din voi,,nu are acestea,,la baza nu este o casatorie sfanta,,relatia nu este ocrotita de Dumnezeu. Problema se pune de suflet innobilat,infrumusetat,,traitor in Dumnezeu..Daca el pune probleme de ,,aspect fizic si mai stiu eu ce este o gandire satanica..Noi santem asa cum santem creati de Dumnezeu,,,ne ingrasam ,,sau slabim,,valabil pentru oricine,,,dar sufletul si atasamentul trebuie sa fie curat si deplin.Daca nu esti cununat in fata preotului,,,nu se merita sa continui ,,,in rest nu-ti face probleme de fizic,,,un suflet curat sa ai,,,nu-ti recomand curvasaria,,este de la diavolul si LUI Dumnezeu nu-i place,,

  23. necunoscut
    05/05/2016 at 22:51

    Am vazut multe comentarii,de la vreau sa fiu cu tine,la slabeste si nu stiu ce sa mai faci….bine,de acord,ai putea slabi…poate ajuta momentan,ai putea sa iti iei un amant,te va ajuta pe tine dar se duce pe copca toata casnicia.Sfatul meu este urmatorul: discuta cu sotul tau si spune-i simplu:de ce m-ai luat?daca sunt asa?de ce m-ai luat?Ori te accepta asa cum esti(ca tii tu dieta sau slabesti dupa aceea e facultativ).Ori divorteaza,tu ii pui problema simplu,am nevoie de un barbat.Daca iti spune ceva de genul ca nu stii tu nu stiu ce sa faci,ii spui,invata-ma.Dar si faci ce iti zice,orice ti-ar cere,ce poate sa ceara?Daca nu vrea,divortezi si cauti pe cineva sa te vrea asa cum esti.Intotdeauna se cer sacrificii.

  24. tavy
    18/05/2016 at 18:52

    eu m as gandi in locul tau in primul rand de cand a facut ultima data dragoste cu tine daca s a schimbat ceva la mine/tine. Poate ceva sti tu intuiesti dar tie groaza sa spui. poate fi ceva de comportamentul tau sau fizic sau legat de igiena. Ti se parea ca l deranja ceva repetat daca mai ti minte pe vremuirile bune?
    Din poza pari atragatoare cu tot cu kg in plus

  25. mihai frank
    24/05/2016 at 20:24

    te ajut eu vino la mn cateva nopti…